Gaziantep Valiliği
Gaziantep Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Gaziantep Valiliği
Gaziantep Valiliği

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HASTANELERİNE SIFIR ATIK PROJESİSİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

24 Eylül 2018
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HASTANELERİNE SIFIR ATIK PROJESİSİ İLE İLGİLİ TOPLANTI YAPILDI

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde başlatılan,  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın vizyon projesi olan Sıfır Atık Projesi toplantısı 21.09.2018 tarihinde Vali Yardımcısı Alaaddin Serdar POLAT, Vali Yardımcısı Cengiz AYHAN ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan ALAN katılımıyla yapıldı. Toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Serdar SARIFAKI ve Özel-Kamu hastaneleri temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Alan, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşum sebeplerinin gözden geçirilerek, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması  durumunda kaynağında ayrı ayrı toplanarak geri kazanımının sağlanmasını kapsayan Sıfır Atık Projesiyle ilgili bilgiler verdi.
 

Aşamalı olarak öncelikle kamu kurum ve kuruluşlarında uygulanacak olan proje ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Yerlikaya Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınarak gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye, yaşanabilir bir dünya bırakılmasını amaçlayan Sıfır Atık Projesinin önemini vurguladı.

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır